ЗА ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ ТА ІНШІ ПРАВОПОРУШЕННЯ З ПРИКОРДОННИХ ПИТАНЬ ПЕРЕДБАЧЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД ЗАКОНОМ
Нагадуємо, що 7 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України року було внесено зміни до постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим».
Відповідно до них, забороняється вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонних водойм, які надано в постійне користування ДПСУ.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають, перебувають, проживають та виконують роботи у прикордонній смузі з дозволу прикордонного загону, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу. Видає такий дозвіл орган охорони кордону ДПСУ.
Також нагадуємо, що за порушення законодавства з прикордонних питань передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Зокрема, порушення прикордонного режиму (перебування у прикордонній смузі без документів, що посвідчують особу, та/або відповідного дозволу) передбачає накладення штрафу на громадян від 850 до 1700 гривень, а на посадових осіб - від 1700 до 2550 гривень. Ті ж дії, вчинені особою повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 1700 до 3400 гривень, а на посадових осіб - від 2550 до 5100 гривень (стаття 202 КУпАП).
Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 8500 гривень або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Ті ж дії, вчинені повторно протягом року або групою осіб, тягнуть за собою накладення штрафу від 8500 до 13600 гривень або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення (стаття 204-1 КУпАП).
Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника ДПСУ під час виконання ним службових обов'язків передбачає накладення штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців, або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Ті ж дії, вчинені повторно протягом року або групою осіб, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 5100 гривень або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб (стаття 185-10 КУпАП).
Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
Ті ж дії, вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів, караються позбавленням волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна (стаття 332 ККУ).
Наголошуємо на необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства!
Державна прикордонна служба ефективно і надійно захищає український кордон та у співпраці з іншими правоохоронними органами активно протидіє правопорушенням з прикордонних питань.