Берегине моя українська хустко

Дата: 07.12.2021 13:48

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Фото без опису  Фото без опису

Побутує думка, що "терновою" хустку називали тому, що тканину настоювали на тернових кісточках, щоб не боліла голова, або фарбували в темно-синій колір, як терен.

Насправді терновими називали всі хустки з фабричної тонкої тканини.

Назва тернової хустки походить від імені французького підприємця Гійома Луї Терно

(1763-1833 рр.). Саме він запровадив виробництво тонкої тканини з вовни, додаючи до неї козячий пух. На неї набивали квіткові або східні ( турецький огірок) принти.

Тернова хустка була не дешевою. Відомо, в кінці ХІХ ст. на західних теренах України, що входили до складу Польщі, вартість хустки рівнялась оплаті 10 робочих днів сільського жителя.

Пік популярності хусток з тканини "Терно" або "тернових" хусток припав на другу половину ХІХ ст., тоді їх виробляли на багатьох мануфактурах Західної України, а також завозили з Чехії, Угорщини та Франції.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фотозона "Українська хустка - це модно і стильно", присвячена Всесвітньому дню української хустки оформлена в бібліотеці- філії с.Троянів.